Nezařazené

Motivácia v práci


Chodiť do práce je jedna vec , ale robiť to pre niečo je druhá. Aké máte dôvody vy ? Robíte to pre peniaze alebo Vás práca skutočne baví ?

nový rok
 
·         Veľa ľudí odpovie že motivácia ktorá ich núti chodiť do práce sú peniaze. Jasné , veď peniaze sú v našom živote veľmi užitočné keďže náš živia . Teda môžeme si za ne kúpiť jedlo a všetko čo potrebujeme na prežitie. Peniaze sú platidlo bez ktorého by sme nič nemali. Všetko sa však začína od práce. Musíte odpracovať množstvo hodín aby ste dostali ako takú výplatu s ktorou musíte prežiť jeden celý mesiac .  Ale peniaze by mali byť na poslednom miestne . Prečo ?
 
·         Odpoveď je veľmi jednoduchá. Pretože ak nás práca baví , a získavame na nej ďalšie skúsenosti , a posúvať sa vyššie , môžete mať aj lepšiu výplatu. Chcem tým povedať že prvoradý dôvod prečo chodíme do práce by nemali byť peniaze ale , motivácia úspechu ktorá nás posúva k lepšej výplate. Vždy sa dá z nižšej pozície posunúť na vyššiu , kde finančne ohodnotenie bude lepšie.
 
·         Preto ako takým hnacím motorom by mala byť motivácia ktorá Vás posúva . Čím viac sa budete snažiť vo vašej práci postúpiť tým to môže byť len lepšie pre Vás. Skúste si povedať , chcem viac a urobím pre to všetko. Táto veta Vás dokáže namotivovať na lepšie platené miesto a lepšie finančné ohodnotenie.
 
vítězství

»          Čo ak Vás práca nebaví ?
 
»          Nájde sa však aj veľa ľudí ktorých súčasná práca nebaví , ale musia ju vykonávať. Zbavte sa slová musím . Nemusíte ak nechcete. Ak máte sen ktorý pri ktorom dokáže zarobiť viac ako pri súčasnej práci prečo si za ním niesť. Môže to znamenať úspech ktorý naplní vaše očakávania a navyše pekne na tom zarobíte.
 
»          Záver : Nerobte to , preto lebo musíte , robte to preto lebo chcete. To Vás dokáže nákupný a posunúť ďalej ku lepšiemu zárobku. Práca nie je len o zdroji príjmu  ale aj o Tom že Vás to musí baviť , a vďaka tomu chodíte radi do svojej práce.