Kultúra

Nakúpte zahraničné zlato v Bratislave

Možno sa nachádzate v štádiu, v ktorom už viete, že investičné zlato pôsobí ako cenný kov a zároveň výhodná investícia, ale v podstate neviete, akým spôsobom sa k nemu môžete dostať a aké sú jeho hodnotové vlastnosti. Poviete si, že najkomfortnejšie sa k nemu dostanete prostredníctvom klenotníctva. To je ale rozdiel.

zlatá cihla

  • Šperkové zlato má oveľa menej karátov a nie je určené na investičné účely.

Rýdze zlato potrebnej kvality kúpite cez špecializovanú predajňu, kde nájdete zlaté tehličky alebo mince, ktoré sú navyše oslobodené od poplatku DPH.
Takúto formu investície neprevádzkuje ani NBS, čiže Národná banka Slovenska. A možnosťou bohužiaľ nie sú ani mince, ktoré produkuje Mincovna Kremnica. Tie sú určené skôr k zberateľským účelom a ani tie nemajú formu investičného zlata. Takisto sa za týmto cieľom neodporúča zapliecť sa s menej známymi obchodnými spoločnosťami.

  • Teda ako bolo spomenuté vyššie, ostáva nám obrátiť sa na vo svojom obore špecializovanú predajňu www.slovenske-mince.sk Nájdete ju v Bratislave na Dunajskej ulici 68.
  • Zlato je v takomto prípade dovážané zo zahraničia, od dcérskej spoločnosti rakúskej centrálnej banky.

V súčasnosti sa však dajú kúpiť zlaté zliatky aj z pohodlia vášho domova, cez internet. Vytvoriť sa dá poistená objednávka, celý proces tak vie byť naozaj komfortný a prehľadný.

placka na červené podkladu

Dá sa začať s minimálnymi nákladmi
Začať sa dá pritom na finančne nenáročnej investícii, kúpiť sa dajú tehličky už od 1g. Ak sa vám táto cesta ukáže ako výhodná, svoj majetok vo forme zlatých zliatin môžete postupne zvyšovať ďalšou kúpou, ktorá prebehne tým istým spôsobom. Teda cez predajňu, s ktorou už máte dobré skúsenosti.
Pri nákupe investičného zlata sa oplatí myslieť na to, že ide skôr o poistenie vášho majetku do budúcna. Pretože výhoda rýdzeho zlata spočíva v jeho stálej a v podstate nemennej hodnote, ktorá má navyše tendenciu stúpať v čase krízy.