Tovar

Spájanie skrutkami je jeden z viacerých spôsobov pri tvorbe výrobkov z dreva

Stavebné práce sú fyzicky náročné, no pri nich je dôležité aj správne použitie materiálov a kvalitných spojovacích prvkov, ktoré celé dielo udržia v stabilnom stave. Pri rodinných domoch je stavanie menších stavieb a diel bežné, najčastejšie sú to terasy. Tvar terasy a materiál, ktorý na jej výstavbu použijeme, je čisto v našej réžii, no už samotné možnosti spájania a montovania treba prekonzultovať s odborníkmi, aby bola celá terasa pevná, odolná a vo vodorovnej rovine. Dizajn je dôležitý, no podstatné je použitie vhodného materiálu a všetkého príslušenstva k nemu. V poslednom období sa na tvorbu terás používajú terasové skrutky terasové dosky z dreva, ktoré sú pekné, ale aj praktické a ide o prírodný materiál.

Zásoba vhodných skrutiek je nutná

Spájanie samotných terasových dosiek je veľmi dôležitá činnosť, dôraz treba klásť na použitie špeciálnych kvalitných skrutiek, vhodných do exteriéru s odolnosťou voči počasiu. Úlohou terasových skrutiek je spojiť nosné drevené rošty terasy, a na tento účel sa dnes používajú skrutky z nehrdzavejúcej ocele. Vyrábajú sa v triedach A2, A4 a C2, ich výber podlieha spájanému typu dreva či priestoru, kde budú použité. Ich vonkajšia úprava má buď čiernu, hnedú alebo antik farbu.

K domu neodmysliteľne patrí aj terasa

Na tieto skrutky sa vzťahuje dlhá záruka ich životnosti, odolávajú vlhkosti, mrazom, vetru či slnečným lúčom, sú stále, nemenia tvar a majú zosilnenú konštrukciu. Ide o špeciálne terasové skrutky, ktoré môžu mať dvojitý závit a valcovú hlavu, ide o typ A2, s možnosťou spájania aj tvrdých, mäkkých či exotických druhov drevín. Skrutky sú vyrobené s dvojitým závitom, vrut sa poháňa TORX-om, aby neprekĺzal pri skrutkovaní, hlava je dvojstupňová a má pod sebou ozubenie, vhodné na kotvenie fasád, obkladov aj terás. Domáci majstri, ktorí sa venujú práci s drevom, sa v špeciálnych prvkoch a príslušenstve vyznajú, vedia, kde a ktorú skrutku použiť, aby bol spoj pevný a spoľahlivý. K tomu im pomáha aj odborné poradenstvo predajcov v špecializovaných predajniach, kde nájdu všetko potrebné.