Ženy

Jeden z populárnych typov moderného osvetlenia

Fakt, že uprednostňovanou a dominujúcou technológiou na trhu s osvetlením je práveled, to už dnes nikoho neprekvapí. Vlastne tento fakt a nový tovar už považujeme za samozrejmý. Diódy led nahradili takmer všetky formy osvetelenia interiérov i exteriérov, ale dokonca aj vnútorné zloženie elektro produktov, napríklad TV. Vravíme o diódach vyžarujúcich kvalitné svetlo a napriek tomu si ich stála prevádzka pýta iba minimum odberu elektrickej energie, teda aj miminum na našich splátkach za elektrinu. Hlavne táto ekologicko – šetrná vlastnosť je veľkým rozdielom naproti starému princípu využívajúcemu halogén.

led pásek

Naproti všetkým využívaným formám osvetlenia sa svojej stúpajúcej popularite tešia aj led pásiky 12v.
Obľúbenou voľbou sa stávajú z dôvodu svojho všestranného využitia na základe veľmi praktického dizajnu disponujúceho samolepiacou zadnou časťou a veľmi jednoduchou manipuláciou i prenosom. Konkrétnejšie si predstavte samolepiaci pásik s dĺžkou 5 metrov a na jeho vrchnej časti sa nachádzajú spomenuté diódy led. Tie môžu vyžarovať typickú bielu farbu s náznakom k modrej či červenej, no zaujímavou a často žiadanou vlastnosťou disponuje model s prívlastkom RGB. Jeho originalita spočíva v koncepte rozdelenia farby osvetlenia na tri konkrétne časti a to- červenú, zelenú, modrú.

Každá dióda tak vyžaruje konkrétnu farbu zvlášť. Takéto osvetlenie sme si mohli všimnúť napríklad pri rôznych reklamných pútačoch, vystavenom akciovom tovare, či spestrení interiéru alebo extreriéru baru alebo miestnosti, kde sa koná nejaké významné stretnutie či akcia, najmä počas zimných sviatkov.

osvětlení

  • Spomenutý pásik tak môžeme využiť buď na typické domáce využitie a teda model s klasickou bielou farbou, z ktorého sa dá spraviť praktické a mnohými oceňované osvetlenie v kuchynskej časti, alebo v druhom prípade môžeme využiť model RGB na určité zviditeľnenie či spestrenie, ktoré priláka nejeden zrak.