Tovar

Poznáte možnosti investovania?

Zrejme najpopulárnejšou formou investovania v dnešnej dobe je investícia do zlata. Prináša istotu aj v nestálych časoch a uchránenie vašich investícii pred znehodnotením. Aká je ideálna forma investície do zlata? Možností máte hneď niekoľko. Jednou z nich je investovanie do akcií ťažobných spoločností. Inou je nákup fyzického zlata. Práve táto je taká obľúbená tak u veľkých spoločností ako aj u bežného klienta. Aj táto forma má svoje rozvetvenie. Nákup môžete zahájiť v podobe investičných zlatých mincí, tehličiek, tehiel. Každá má svoje čaro a každá si uchová svoju hodnotu do budúcnosti. Dnes si priblížime investovanie formou nákupu zlatých tehličiek.

Po storočiach stále výhodná investícia

Zlaté tehličky predstavujú vlastne odliatky alebo zliatky z rýdzeho zlata. Rýdzosť je minimálne 999/1000. Možno ste netušili fakt, že zlato je na území Európskej únie oslobodené od DPH. To iba podporuje jeho obľúbenosť u investorov. Tehličky máme možnosť si zaobstarať v rôznych gramážach, od 1g až po 1kg. Aj výroba tehličiek je selektívna. Delí sa podľa veľkosti gramáže. Kým tehličky do 100g sú razené, tehličky vyššej hmotnosti sú liate. Je teda absolútne na možnostiach a rozhodnutí investora, koľko peňazí je ochotný do investovania zlata vložiť. Medzi hlavné pozitívne faktory tohto typu investovania patrí mimoriadna dostupnosť a prijateľnosť akémukoľvek typu investora – či už malého alebo veľkého. Je možné si svoju zlatú zásobu dopĺňať postupne.

Vystúpte po schodoch úspechu

Ak teda nemáte naraz dostatok financií na nákup veľkého množstva zlata, nie je problém svoje investície vykonávať postupne, podľa vašich možností. Aj keď nie je na zahodenie informácia o tom, že pri nákupe väčšieho množstva naraz je cena za gram nižšia, ako pri menšom nákupe. Napriek všetkým pozitívam nesmieme zabudnúť podotknúť, že rovnako ako minca má dve strany, aj investovanie do zlatých tehličiek môže mať svoje nevýhody. Nevýhodou je riziko falšovania. Je teda na mieste poriadne si overiť zdroj od ktorého sa chystáte nakupovať. Ak máte veľké zlaté tehly, majú síce veľkú hodnotu ale nájsť majetnejšieho kupcu môže byť niekedy problémom