Ženy

Probiotiká pre ženy

Je veľmi dôležité udržiavať pH pošvy zdravé. Pri jeho znížení začnú rozmnožovať baktérie, čo môže viesť ku kvasinkovej infekcii a rôznym ďalším gynekologickým problémom. Tieto bohužiaľ veľmi známe „ženské problémy“ sa zvyknú vracať opakovanie aj viackrát za rok a má s nimi skúsenosť 75 – 80 % žien. Preto je potrebné ich prejavy ako sú pálenie, svrbenie, zápach, výtok, opuch a ťažkosti pri močení podchytiť včasnou liečbou hneď pri prvotných prejavoch. Zvýšené riziko hrozí najmä napr. počas menštruačných dní, pri užívaní antikoncepcie, takisto v tehotenstve a po chorobe – po ukončení užívania antibiotík, pri cukrovke, ale aj z chlórovej vody v bazénoch, či z dôvodu nedostatočnej hygieny. Rizikovým faktorom je takisto stres.

women-1733991_960_720

Odborníci nazývajú tieto vaginálne infekcie aj vulvovaginitída. Pozrime sa na to, ako vlastne tieto otravné problémy vznikajú. Prostredie pošvy je za bežných okolností kyslé, v tomto prostredí sa udržiava zdravé množstvo „dobrých“ prospešných baktérií. V dôsledku zmeny kyslosti prostredia pošvy – čiže pri jej znížení dochádza k premnoženiu škodlivých „zlých“ baktérií, ktoré spôsobujú vaginálnu kvasinkovú alebo bakteriálnu infekciu.

Pri liečbe či nemenej dôležitej prevencii spomínaných problémov sú vysoko účinné probiotiká pre ženy. Probiotiká pre ženy s vysokým obsahom laktobacilov chránia pred premnožením škodlivých baktérií a takisto aj opakujúcim sa nepríjemným zápalom. Laktobacily vytvárajú tzv. kyselinu mliečnu, ktorej vyvážené pH je základom pre zdravé intímne ženské prostredie.

hair-577540_960_720

Probiotiká pre ženy majú okrem pozitívneho vplyvu na zdravé vaginálne prostredie aj ďalšie pozitíva – zabezpečujú psychickú pohodu ženy a takisto posilňujú imunitu. A nie je tajomstvom, že zdravá žena – zdravý duch, čiže vytvára harmonické a pohodové prostredie pre svoju rodinu a okolie.