Tovar

Výter z nosa alebo testovanie z slín dokáže ovplyvniť rozšírenie pandémie

Mnohé pandémie je možné obísť skorým podchytením príznakov chorôb, ktoré ich majú na svedomí. V minulosti to bol však problém, lebo testovanie neexistovalo, a tak sa rozširovaniu nedalo predchádzať v takom rozsahu ako je to dnes. Moderné testy zachytia až 60% infikovaných osôb, a to je množstvo, ktoré dokáže do značnej miery ovplyvniť šírenie ochorenia.

Vzorky testovaných ľudí

Posledné roky nás trápi COVID 19, ochorenie, ktorému podľahlo mnoho ľudí na celom svete a ochromilo život v mnohých krajinách. Počas pandémie sa však na trh dostali spoľahlivé antigénové testy Covidexpert na jeho včasné odhalenie, ich obsluha a použitie je jednoduché a výsledky sa dostavia do 15 až 20-tich minút. Majú certifikát kvality a pri testovaní nie sú potrebné iné špeciálne prostriedky. Testy CovidExpert sú na trhu v ponuke ako malé aj väčšie balenie, dodanie je rýchle a môžu byť určené na výter z nosa alebo testovanie zo slín.

V boji s infekčnými chorobami ľudia ťahajú za kratší koniec, lebo tie sa dokážu rýchlo šíriť, majú inkubačnú dobu, počas ktorej ešte nemusíme vedieť o tom, že sme infikovaní a už sme infekční pre svoje okolie. Vedci však vyvinuli spoľahlivé testy, antigénové testy s certifikátom, ktoré sú určené na testovanie vzoriek výterom z nosa alebo zo slín. Odber vzoriek nie je bolestivý, výter sa vykonáva v prednej časti nosa a o 15-20 minút sa zobrazia výsledky výteru. Ide o spoľahlivú metódu získania informácie o tom, či sme alebo nie sme infekční.

Rozšírenie vírusu je také jednoduché

Pri testovaní zo slín sa využíva antigénový test na zistenie nukleokapsidových proteínov koronavírusu, ktoré môžu byť prítomné v dýchacích cestách ľudí s príznakmi COVID-u 19. A j pri tomto type testov sa výsledky dostavia o 15 až 20minút, testy sú bezbolestné a ich výhodou je, že odhalia aj nosičov vírusu bez príznakov, čím tým je oveľa väčšia možnosť zachytiť šírenie vírusu včas. Neinvazívne testy oceňujú ľudia v každom veku, rýchlosť a jasné výsledky sú spoľahlivou pomôckou v boji s možnou pandémiou, ktorá by nastala, ak by sme nemali možnosť testovania.