Ženy

Zábradlie, ktoré je nielen funkčné ale aj elegantné

Schodisko a zábradlie neodmysliteľne patria k interiéru alebo exteriéru stavby. Samotné zábradlie vymedzuje priestor, ktorý nás chráni pred pádom alebo vstupom do nebezpečného priestoru. Zároveň je aj elegantným prvkom a doplnkom schodiska a stavby.

Má dôležitú ochrannú funkciu a v mnohých prípadoch je bezpečnostným doplnkom schodiska – uľahčuje pohyb po schodoch.

Má veľké využitie na balkónoch, terasách a na stavbách. Presne ohraničuje priestor a vymedzuje bezpečnú plochu pre náš pohyb.

Zábradlie je zároveň dizajnovým prvkom stavby a pri jeho výbere je vhodné uprednostniť kvalitu, dlhú životnosť, funkčnosť a jednoduchú údržbu.

architecture-1719527_640

Nerezove zabradlie https://lmmont.sk/nerezove-zabradlia/ je tou správnou voľbou. Je vyrobené z kvalitného nerezového materiálu, prevažne z ocele, má mimoriadne dlhú životnosť. Zároveň má vysokú odolnosť voči vonkajším poveternostným vplyvom, ako napríklad vysoké, či nízke teploty, dažde alebo krupobitie. Ľahko sa udržiava, stačí ho pretrieť handričkou, zbaviť prachu a nečistôt a stále pôsobí ako nové. Je nadčasové a elegantné zároveň.

Nerezové zábradlie je možné kombinovať s akýmkoľvek druhom materiálu – napríklad s kovom, drevom alebo sklom, vždy záleží od účelu použitia a celkovým dizajnom stavby.

V súčasnosti sú obľúbené nerezové zábradlia na balkóny so sklenenými výplňami. Tie môžu byť číre alebo matné. Majú jednoduché čisté línie, pôsobia elegantne a hodia sa na akýkoľvek balkón alebo terasu.

Nerezové zábradlia na schody môžu byť s výplňou alebo samostatné. Základom je nosný nerezový stĺpik z ktorého je možné vytvoriť kombinácie podľa Vašich predstáv.

wheelchair-4164107_640

Rady odborníkov Vám odporučia správnu výšku zábradlia, ktorá je dôležitá najmä pre starších ľudí a malé deti. Takisto medzery medzi jednotlivými nosnými stĺpikmi, ktoré sú z hľadiska bezpečnosti prvoradé najmä pre malé deti. Ich vynaliezavosť nepozná hranice.

Estetická stránka nerezového zábradlia je dominantná. Okrem funkčnosti, bezpečnostnej funkcie a elegancie bude vždy vkusným doplnkom Vašej stavby.