Tovar

Výber mikín

Mikiny patria k veľmi obľúbenému druhu oblečenia, ktorý je v popredí už zopár rokov. Mikiny prešli šatníkom mnoho milovníkom módy, ktorí na tento odev nedajú dopustiť. Pri výbere tej správnej mikiny si je dobre uvedomiť, kde a na akú činnosť plánujete danú mikinu používať. Dôležitým “parametrom” je taktiež zvolená farba. Ak plánujte mikiny nosiť aj niekam do prírody alebo na podobne miesta, kde hrozí nejaké “riziko” pošpinenia mikiny určite by som volil skôr tmavý odtieň farby. Ak naopak viete, že budete nosiť mikinu výlučne na spoločenské akcie môžete zvoliť aj svetlejšiu farbu ako je biela, žltá či modrá.

Trendy

Keď sa povie mikina mne sa automaticky vybaví mikina typu, ktorá ma v zadnej časti umiestnenú kapucňu. Ide o kus látky, ktorý je pevnou súčasťou daného odevu a slúži na zakrytie respektíve k zahaleniu našej hlavy. Tieto typy zvyknú mať k tejto kapucni aj dve šnúrky, ktoré sa dajú zaviazať do mašle. Toto prevedenie môžeme vidieť hlavne u mladej generácie. Okrem kapucne majú tieto mikiny aj tzv. klokanie vrecko, ktoré je otvorené, a to z obidvoch strán. Nachádza sa na prednej strane v dolnej časti. Tento typ je úplne univerzálny či už ho použijete pri nejakej športovej, či pohybovej aktivite alebo ju buďte používa ako čisto módny prvok tzv. fashion kúsok to už je len na vás. Častejšie sa, ale zvyknú využívať ako súčasť módy a imidžu. Mikina tvorí akúsi hlavnú časť každého outfitu keďže mierou patrí rozhodne k najrozmernešiemu oblečeniu, ktoré budete mať na sebe.

trendy

Uplatnia sa, teda aj na bežne nosenie. Medzi ďalšie obľúbené a pravidelne využívané typy patria tzv. športové mikiny na zips. Takéto mikiny nemajú žiadne kapucne. Takéto mikiny využívajú aj profesionálni športovci, ako napríklad futbalisti samozrejme nie priamo pri svojej činnosti, ale napríklad pri tréningu alebo, keď čakajú na svoju príležitosť na lavičke náhradníkov. Na prednej strane sa zvyknú umiestňovať loga či značky rôznych firiem alebo sponzorov. Súčasťou mikiny sú taktiež rôzne praktické vrecka, ktoré sa dajú zapnúť pevným zipsom, čiže obsah vrecka bude v bezpečí. Vreciek býva hneď niekoľko. Medzi druhy mikín sa zvyknú radiť aj mikiny, ktoré pripomínajú na prvý pohľad sveter. Majú dlhé rukávi a chýbajú im vrecka a kapucne. Prejeme vám pri výbere tej správnej mikiny šťastnú ruku nech sa dobrý nosí!